A 9to5Mac és a MacRumors is hozzájutott az iOS 11 kiadásra szánt, GM-változatához, ami jelenleg egyébként még a fejlesztők számára sem érhető el. Ebből a firmware-ből viszont ismét több dolog kiderült az iPhone 8 kapcsán.
Az IPSW-kre mutató linkek egy darabig megtalálhatóak voltak például Redditen, viszont az Apple már nem írja alá ezt a verziót, így felesleges letölteni őket, mert nem lehet feltenni – és Redditről időközben törölték is a linkeket. Ezen túl a béta programban résztvevőknek sem jelent meg még ez a verzió, mert az Apple még nem adta ki. Nézzük, mikre derült így most fény
Az első, és legfontosabb, hogy ismét újabb bizonyítékok bukkantak fel az új iPhone megjelenésével kapcsolatosan. Ha esetleg eddig még kérdéses lett volna, hogy hogyan néz majd ki az előlapja, akkor most több újabb megerősítést is kaptunk erre vonatkozólag:
A fizikai Home gomb helyett a gesztusok veszik majd át a szoftver vezérlésének a feladatát – láthatjuk, hogy a Számológép illetve az Időjárás appok üres nyitóképernyőin alul megtalálható lesz egy hangsúlyosabb csík, amit felfelé elhúzva tudjuk majd elérni az egyes interakciókat:
Az új állapotsor esetén fontos megjegyezni, hogy a kijelző közepén belógó “notch” miatt a megjelenített elemek elrendezése megváltozik: az óra a bal oldalra kerül, a térerő, Wi-Fi és töltöttség jelzése pedig a jobb oldalra. Ez így néz majd ki:
A töltő csatlakoztatásakor az akkumulátor egy pillanatra felnagyítódik a jobb felső sarokban:
Az állapotsor esetén felfedezhető egy pici, ide-oda szaladgáló pötty a jobb felső sarokban, a tippek alapján ez veszi át a korábbi körbeforgó adatforgalmi jelzést (spinning wheel):
A billentyűzetek ezen a képernyő-elrendezésen pedig így fognak kinézni:
Az arcfelismerési funkció neve Face ID lesz, ami esetén azért beláthatjuk, hogy mégiscsak jobban hangzik, mint a PearlID kódnév. Ezzel kapcsolatban az alábbi animációt bányászták elő az új verzióból, amit az arcbeolvasás beállításakor használ majd az iOS
A Face ID beállításának részleteiről is olvashatunk a kódsorokban. Ezek alapján az arcunktól 25-50 centiméterre kell majd tartani a készüléket a beolvasáshoz, illetve az iOS a fenti animáción is látható “fejdöntögetésre” kér majd minket, hogy az arcunk minden oldalát megfelelően “láthassa”.
A beállítási folyamat természetesen azt is észreveszi majd, ha mondjuk nem csak egy arcot “lát” majd a kamera, vagy ha valamiért a beolvasás nem volt teljes, de mégis szeretnénk azt használni. Ahogyan pedig a Touch ID esetén, úgy természetesen a Face ID használatakor is meg kell adnunk egy jelkódot, amit akkor használunk majd, ha a készüléket újraindítottuk, vagy az arcunk beolvasása sikertelen. A Beállítások alatt így néz majd ki mindez:
Ez a gyakorlatban így nézhet majd ki – ez a videó csak a felületet mutatja be, nem a tényleges azonosítás időtartamát:
Az is kiderült, hogy a készülék figyelemmel tudja majd követni, hogy éppen mondjuk olvasunk-e valamit a kijelzőn anélkül, hogy bármit megnyomnánk, vagy görgetnénk, és így nem zárolja automatikusan a kijelzőt interakció hiányában. (Innen már csak egy lépés a szemmozgásokat követő görgetés bevezetése.)
Az előlap elrendezését tekintve az alábbi érzékelők kapnak majd helyet rajta Ming-chi Kuo szerint:
Ezek az alábbi alkatrészek:
- Strukturált fény érzékelő – gyakorlatilag egy 1,4 megapixeles CMOS kamera, ami a strukturált fény jeladó arcról visszaverődő jeleit érzékeli
- Közelségérzékelő – ennek köszönhetően kapcsol le a kijelző, ha a készüléket a fülünkhöz emeljük
- Környezeti fény érzékelő – ennek alapján állítja automatikusan a készülék a kijelző fényerejét
- Előlapi kamera – 8 megapixeles, SONY CMOS-szal
- Strukturált fény jeladó – ez a jeladó adja le azokat a speciális fénysugarakat, amiket aztán az érzékelősáv másik oldalán lévő érzékelő fogad
Az új, hátlapi kamera esetén az alábbi új rögzítési módokkal fogunk majd találkozni:
- 1080p HD, 240 fps
- 4K, 24 fps – filmes mód
- 4K, 60 fps
Az iPhone 7 készülékek esetén a lassított felvételre 1080p esetén csak 120 fps-re van lehetőségünk, a 240 fps a 720p használatakor érhető el, 4K-ra meg jelenleg csak a 30 fps van.
A Kamera felülete esetén is látható, hogy a kijelző tetején és alján is marad hely, felül (a kép bal oldalán) az előlapi érzékelők és hangszóró, alul (a képen jobb oldalt) pedig a Home gomb helye miatt:
A kamera esetén újdonság még a Portrait Lighting, ami esetén a Contour Light, Natural Light, Stage Light, Stage Light Mono, és Studio Light módok közül lehet választani. A jelek szerint ezzel a móddal a különféle stúdiós megvilágítási módokat fogja tudni a kamera alkalmazni az adott képre, és a külföldi oldalak elképzelhetőnek tartják azt is, hogy ahogyan annak idején a Portrékamera, úgy ez az új mód is csak később válhat elérhetővé egy szoftverfrissítéssel.
A készülék kijelzője a jelek szerint támogatni fogja a True Tone technológiát, amelyet az iPad Pro modellek esetén már megismerhettünk, és ami a kijelző színhőmérsékletét a környezeti fénynek megfelelően képes automatikusan változtatni.
Ezen felül új háttérképekkel is gazdagodunk majd, ezekről hamarosan bővebben egy újabb cikkünkben.
iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X
A jelek szerint az új készülékek elnevezése iPhone 8, iPhone 8 Plus és iPhone X lesz,ezt szintén az IPSW-ből bontották ki:
Ez sem tekinthető újdonságnak, hiszen ezek a nevek már szintén felbukkantak korábban, de most már az IPSW-vel gyakorlatilag (ismét) maga az Apple leplezte le őket.
Téged lázba hoz az új iPhone(!??? Itt a Ceremóniamester Fb link -en kommentelhetsz is!